JCI Estonia



JCI ehk Junior Chamber International

... on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, kuhu kuuluvad noored, kuni 40 a. vanused aktiivsed inimesed. Tegutsedes tänarohkem kui sajas maailma riigis, on noortekoja eesmärkideks noorte inimeste juhioskuste ja sotsiaalse vastutustunde arendamine, vabale ettevõtlusele kaasaaitamine, ühiskonnas toimuvate positiivsete protsesside toetamine ja algatamine ning rahvusvaheliste suhete arendamine.
JCI peamine ülesanne on pakkuda arenguvõimalusi, mis julgustavad noori looma positiivseid muutusi. Siht on saada juhtivaks globaalseks noorte aktiivsete inimeste võrgustikuks. Eestis on JCI-ga seotud enam kui 500 inimest ning maailmas on kokku üle 200 000 liikme. JCI slogan on  „Be Better" ning siia tulevad inimesed, et saada paremaks juhiksparemaks liidriksparemaks ettevõtjaks, paremaks koolitajaks.

Kes me oleme?

Tänased ja homsed noored ettevõtjad, juhid ja liidrid.

Mida JCI pakub?

Võimalusi kohtuda, õppida ja areneda.

Mida me teeme?

Teeme neid asju, mis kõige paremini aitavad arendada ja proovile panna meie liikmete juhtimisoskusi ja liidriomadusi.
Kõik meie programmid, projektid, koolitused ja teised ettevõtmised juhinduvad ühest põhimõttest: nad peavad olema huvitavad, kasulikud ja lõbusad. Reeglina kõik kolm korraga.


JCI visioon ja missioon

Visioon 

JCI on juhtiv ülemaailmne noorte aktiivsete inimeste võrgustik.

Missioon

JCI missioon on pakkuda arenguvõimalusi, mis innustavad noori inimesi positiivset muutust looma.
 Tegevusvaldkonnad
Junior Chamber International on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, kuhu kuuluvad 18-40 a. vanused aktiivsed inimesed. Tegutsedes täna rohkem kui sajas maailma riigis, on JCI eesmärkideks
  • noorte inimeste juhioskuste ja sotsiaalse vastutustunde arendamine
  • vabale ettevõtlusele kaasaaitamine
  • ühiskonnas toimuvate positiivsete protsesside toetamine ja algatamine
  • rahvusvaheliste suhete arendamine.

Õppimine läbi tegevuse

Kooskäimise eesmärgiks on õppida läbi tegevuse. Seetõttu paneme me suurt rõhku oma liikmete arendamisele ja juhtimiskoolitusele. Iga koja liige saab olla ühes valitud ametis üks aasta, mis tähendab pidevat rotatsiooni ja liikme jaoks edasiliikumisvõimalust. Juhtimine eri tasanditel, projektide algatamine ja neis osalemine, mitmekesine kojasisene- ning rahvusvaheline koolitus pakub kogemusi eluks ja professionaalseks arenguks. Tänaseks on noortekojas ennast arendanud ja eneseteostust leidnud enam kui 24 miljonit inimest üle maailma.

Uute juhtide kasvatamine

Noortekoda pakub võimalust õppida juhiks - et omandatud kogemusi töös, ettevõtluses, ühiskondlikus tegevuses või poliitikas rakendada. Teisest küljest toodab ta ühiskonnale hästi ettevalmistatud juhte, kes on suutelised oskuslikult tegutsema erinevates, muuhulgas ühiskondlikes valdkondades. Noortekoda on mittepoliitiline organisatsioon. Samas ei ole liikmetel keelatud poliitikas või poliitilistes ühendustes osaleda.

Hästi toimiv kontaktvõrgustik

Noortekoja liikmeskond moodustab omamoodi kontaktvõrgustiku. Siin saab luua nii töökontakte, ärisidemeid, kui ka lihtsalt sõprussidemeid. Sidemed strateegiliste partnerite ja toetajatega võimaldavad viimastel leida sobivaid inimesi oma struktuuridesse, konsulteerida erinevate valdkondade spetsialistidega, tellida lektoreid ja koolitusi, korraldada mõttetalguid, arvamusküsitlusi ja palju muud.

Mitmekülgne rahvusvaheline suhtlemine

Junior Chamber International on rahvusvaheline organisatsioon, mis pakub koostöö- ja suhtlemisvõimalusi, rahvusvahelisi ärikontakte ja kõrgetasemelist koolitust. Noortekoja maailmakongressid ja piirkondlikud aastakonverentsid on avatud kõigile JCI liikmetele. Kodadevahelised twinning-projektid pakuvad ühiseid tegutsemisvõimalusi eri riikide liikmete vahel kõikides Noortekoja tegevusvaldkondades.


Noortekoja neli tegevusvaldkonda

  1. Isiksuse arendamine (Individual)
  2. Ühiskondlik (Community)
  3. Rahvusvaheline (International)
  4. Ettevõtlus (Business)

JCI Kreedo
  1. JCI kreedo inglise keeles


    We believe

    • that faith in God gives meaning and purpose to human life;
    • that brotherhood of man transcends the sovereignity of nations;
    • that economic justice can best be won by free men through free enterprise;
    • that government should be of laws rather than of men;
    • the earths great treasure lies in human personality;
    • and that service to humanity is the best work of life.

    JCI kreedo eesti keeles


    Usume, et

    • usk Jumalasse annab inimelule tähenduse ja eesmärgi;
    • inimestevaheline sõprus aitab ületada rahvastevahelisi vastuolusid;
    • majanduslik õiglus saavutatakse vabade inimeste vaba ettevõtluse abil;
    • valitsus peaks toetuma pigem seadustele kui inimestele;
    • maailma suurim väärtus peitub inimese isiksuses;
    • inimkonna teenimine on elu parim töö.

    Kreedo saamislugu

    JCI kreedo kirjutamist alustas C. William Brownfield 1946. aastal, olles ärireisil. Olles hetkel USA JCI rahvuspresident, levitas ta kreedot (tol hetkel oli kreedos vaid viis viimast lauset) laialdaselt ning sellest ajast saadik loetakse JCI kreedot igal koosolekul ja kokkusaamisel, mis JCI-s toimub. 1950. aastal otsustati kreedo esimeseks lauseks lisada fraas "usk Jumalasse annab inimelule tähenduse ja eesmärgi".

    Kreedo kasutamine

    Kreedo annab hoolimata oma lühidusest väga palju ainet erinevateks interpretatsioonideks. Selle kohta on kreedo autor ise öelnud, et "Iga inimene peaks kreedot vaatama omaenda südametunnistuse valguses". Märksa olulisemaks pidas Brownfield kreedo mõtte tegelikku elluviimist: "Vaid teod viivad sõnu tegelikkuse poole". Üle maailma kasutatakse kreedot väga erinevalt – mõnel maal loetakse kreedot vaid rahvuskonverentsidel, samas mõnel pool koguni projektgruppide kogunemistel. Paljudes kodades loetakse kreedot iga üldkoosoleku ja ametlikuma ürituse alguses.

    Maailma koja ajalugu

    JCI ehk Junior Chamber International sai alguse 1915 aastal St. Louises, USAs. Henry Giessenbieri poolt asutatud noorte meeste tantsuklubist kasvas välja Young Mens' Progressive Civic Association (YMPCA), mis seadis endale eesmärgiks mitmekülgsete noorte inimeste kasvatamise ja ühiskonna teenimise.
    • 1916 nimetati organisatsioon ümber Junior Citizens'iks, kust tuli esimest korda kasutusele tähekombinatsioon JC.
    • 1918 toetas organisatsiooni St.Louisi Kaubanduskoda, mistõttu sai Noortekoja nimeks Junior Chamber of Commerce.
    • 1920.a luuakse USA-s esimene rahvusorganisatsioon United States Junior Chamber of Commerce (USJCC). 29 koda valivad esimeseks rahvusorganisatsiooni presidendiks Hendry Giessenbieri.
    • 1920-1944 saab Noorte Kommertskoda rahvusvaheliselt tuntuks. 
    • 1944 aasta 11.detsembril Mexico City's kirjutati alla JCI kui rahvusvahelise noorte kommertskoja asutamisdokumentidele.
    • 1946 peetakse Panama Citys esimene Maailmakongress, kus osaleb 44 delegaati 16 riigist. C. William „Bill Brownfield kirjutab JCIle Kreedo.
    • 1952 asutatakse JCI Senat
    • 1953 luuakse esimene püsiv Maailmaorganisatsiooni peakorter, mis hiljem kolib üle Miami Beachile.
    • 1969 tähistamaks organisatsiooni 25 sünnipäeva ehitatakse JCI peakorter Coral Gabelisse Floridas.
    • 1983 Antakse Taiwanis esmakordselt välja JCI rahvusvaheline TOYPi (The Outstanding Young Persons) auhind.
    Täna tegutsevad JCI rahvuskojad rohkem kui 125. maailma riigis. Organisatsioon on jaotatud kontinentide järgi neljaks piirkonnaks - Area A,B,C,D. Organisatsiooni finantseerimine toimub liikmemaksudest, sponsorlusest, annetustest (JCI Foundation) ja tuluprojektidest. JCI peakorter asub Floridas, Coral Gabels'is.
    Piirkonnad jagunevad järgmiselt:
    • A: Aafrika; 21 riiki
    • B: Aasia, Austraalia, Okeaania;20 riiki
    • C: Põhja- ja Lõuna Ameerika; 24 riiki
    • D: Euroopa; 36 riiki
    JCI ametlikud keeled on inglise, prantsuse, hispaania ja jaapani keel.
    JCI tegevust juhib JCI Maailmapresident, kes valitakse maailma kõige silmapaistvamate jaycee'de hulgast. Nagu teistegi ametikohtade puhul, kehtib ka maailmapresidendi puhul "ühe-aasta-seadus". Iga JCI maailmapresident tegutseb südamelähedasest motost või juhtkirjast lähtudes.
    JCI korporatiivne moto on "Enterpreneurs in Action". JCI tegevuses on tähtsal kohal projektid. Suuremat kõlapinda omavad JCI iga-aastane TOYP-projekt (Top Outstanding Young Persons), Rahvusvaheline Laste Õiguste Päev (The International Day of the Rights of the Child), ühisprojektid UNESCO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega, aga ka piirkondlikud projektid. Näitena vüiks tuua projektid tänavalaste, loodusressursside, rahu, jne. toetuseks.
    Huvitavad seminarid-koolitused on iga JCI rahvusvahelise suurürituse lahutamatu osa. JCI koolitusprogrammid hõlmavad koolitajate koolitust madalamal (PRIME) ja kõrgemal (EXCEL) astmel. Mitmetes riikides on on loodud professionaalsed JCI koolituskeskused (JCI Training Institutes) ja loodud on ka keskne JCI University. Igal suvel toimub rahvuskodade täidesaatvatele asepresidentidele (EVP) väljaõpe JCI Jaapani Akadeemias.

    Peamised projektid 2011


    Kontakt

    JCI Estonia MTÜ
    Address: pk 59, Ahtri 10A
    10151 Tallinn, Estonia
    Registreerimisnumber: 80089741
    Arveldusarve: 221037986536, Hansapank
    E-mail: jci@jci.ee

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.